image/svg+xml
image/svg+xml

Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II (İngilizce) Dersi Muafiyet Sınavına Girecek Öğrencilerin Dikkatine

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Yabancı Dil I-II Muafiyet Sınavı 26 Eylül Çarşamba günü saat 14.00’da öğrencilerin kendi birimlerinde, Fakülte ve Yüksekokul yönetimi tarafından belirlenen sınıflarda yapılacaktır.

 

1- Sınav 50 çoktan seçmeli sorudan oluşmakta ve 75 dakika sürmektedir. Sınavın birinci bölümünde Yabancı Dil I, ikinci bölümünde Yabancı Dil II derslerine ait sorular bulunmaktadır.

2- Bu sınava Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II derslerini almak istemeyen öğrenciler girebilirler.

3- Öğrenciler için bu sınava girmek zorunlu değildir.

4- Muafiyet sınavına girmeyen öğrenciler, bu dersleri dönem içerisinde alacak ve sınavlarına gireceklerdir. Bu dersler üniversitemizde uzaktan eğitim yoluyla verilecektir.

5- Sınav, yıl sonunda ulaşılacak seviyeyi esas aldığı için seviyesi genellikle öğrencilerimizin beklediğinden yüksek olmaktadır. Bu nedenle, belirli bir İngilizce birikimi (pre-intermediate: alt orta / CEFR: A2-B1) olmayan öğrencilerimizin bu sınava girmesi tavsiye edilmemektedir. Ancak tercih yine de öğrencilerimizindir.

6- Sınavda bağıl değerlendirme uygulanacaktır. Bu sınavdan alınan puanlar, dönem sonu ortalaması olarak öğrencilerin not hanelerine girilecektir.

7- Sınava gireceğini önceden bildirmeyen öğrencilerimiz sınava alınmayacaklardır.

 

İlgilenen öğrencilerimize önemle duyurulur.

                                                                                                            Yabancı Diller Yüksekokulu

Orman Fakültesi