Ortak Zorunlu Derslerin UZEM ile Verilmesine Yönelik Duyuru Metni

Ortak Zorunlu Dersleri Alan Öğrencilerimiz

 

-Edebiyat Fakültesi’nde Yabancı Dil, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersleri uzaktan eğitimle verilecektir. Dersler ders programında belirtilen gün ve saatte uzaktan eğitim sistemi üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecektir.

 

-Canlı derse katılamayan ya da dersi tekrar çalışmak isteyen öğrenciler için, canlı ders bittikten kısa bir süre sonra uzaktan eğitim sistemine e-ders olarak eklenecek olan canlı dersin videosu yer alacaktır. Canlı derse katılmak zorunlu olmamakla birlikte canlı derse katılamayan öğrencilerin ders videolarını izlemeleri gerekmektedir.

 

-Ortak zorunlu dersleri uzaktan eğitimle alacak öğrencilerimizin sisteme giriş için hazırlanan yardım rehberleri ve videolarına http://uzem.bartin.edu.tr/ adresinde yer alan "Yardım" menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

-Bu öğrencilerimizin sisteme giriş için kullanıcı adı ve şifreleri TC kimlik numaraları olarak tanımlanmıştır.

 

-Öğrencilerimizin sisteme aktarım işlemleri devam etmektedir. Bu yüzden bazı öğrenciler henüz sisteme tanımlanmamış olabilir. Bununla ilgili olarak http://uzem.bartin.edu.tr/ adresinde yer alan “Buzem’e Yazın!” bölümünü kullanarak mesaj gönderebilirsiniz.

 

-Ders kayıtları süreci devam ettiği için, bazı bölümlerdeki (BESYO, Resim-İş Öğretmenliği, eski öğrenciler gibi) öğrencilerin sistem giriş bilgileri, ders kayıtları sona erdikten sonra yapılacaktır. 

 

-Sisteme http://eders.bartin.edu.tr adresinde yer alan e-Ders Giriş sekmesinden ulaşabilirsiniz. Mobil cihazlardan sisteme bağlanacak öğrencilerimize "Puffin" uygulamasını (web tarayıcısı) indirmeleri ve bu uygulama üzerinden derslerini takip etmeleri tavsiye edilmektedir.

 

-Ortak zorunlu derslerle ilgili olarak duyuru ve haberleri anlık takip etmek için mobil cihazınıza “ALMS” uygulamasını kurabilirsiniz. Bununla birlikte mobil cihazlarınızdan sadece canlı derslere anlık olarak katılmak için “Perculus” isimli uygulamayı kullanabilirsiniz. Perculus uygulaması sadece dersleri canlı olarak izlemek içindir. Bunun dışındaki tüm e-ders çalışmaları e-Ders Giriş ekranından yapılmaktadır. ALMS ve Perculus uygulamalarını kullanmanız dersleri tamamlamanız için yeterli değildir. Bunlara ek olarak http://eders.bartin.edu.tr adresinde yer alan e-Ders Giriş sekmesinden giriş yapıp ders çalışmalarını tamamlamanız gerekmektedir. http://eders.bartin.edu.tr adresine mobil cihazınızla girecekseniz eğer “Puffin” (web tarayıcısı) uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.

 

-Ortak zorunlu derslerin (Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil) uzaktan eğitimle verilmesine dair öğrencilere yönelik bir başlangıç rehberi hazırlanmış olup rehbere buradan ulaşabilirsiniz.


Bartın Üniversitesi Ağdacı Kampüsü Tel: +90 378 2235100 Belge Geçer: +90 378 223 50 62 E-posta: bof@bartin.edu.tr

Copyright Bartın Üniversitesi