image/svg+xml
image/svg+xml

ORMAN FAKÜLTESİ AKADEMİK KURUL TOPLANTISI

Orman Fakültesi Akademik Kurul toplantısına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Orman Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Selman Karayılmazlar ve fakülte öğretim elemanları katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda Orman Fakültesine dair akreditasyon çalışmaları, akademik performans ve eğitim-öğretim süreçleri hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Selman Karayılmazlar, “Üniversitenin en köklü fakültesi olarak Üniversitemizin ihtisaslaşma çabasında üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Sunudan dolayı Prof. Dr. Selman Karayılmazlar’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Rektör Uzun, yapılan bu kurul toplantılarından çıkacak verilerin geleceğe dair plan yapmamızda önemli fayda sağlayacağını söyledi. Rektör Uzun, “Eğer sürdürülebilir gelecek hedefleri peşindeysek yapılması gereken ilk şey var olan konumumuzu anlamaya çalışmaktır. Tüm Üniversitede yaptığımız akademik kurul toplantıları bize çok değerli veriler sağlamaktadır. Bu verileri değerlendirirken kendimize karşı eleştirel bir tavır sergilemeliyiz. Orman Fakültemizin potansiyeli iyi bir seviyede. Bölgesel kalkınma ve ihtisaslaşma konularında bu potansiyelden faydalanmak istiyoruz” dedi.

Öğrenci memnuniyetinin altını çizen Rektör Uzun, “Kurumdaki varlık sebebimiz öğrencilerimizi eğitim-öğretim anlamında geleceğe hazırlarken aynı zamanda sosyal ihtiyaçlarına da cevap vermeliyiz. Eğer öğrencilerimizle üniversite arasında bir aidiyet bağı kurmak istiyorsak onlara değerli olduğunu hissettirmeliyiz” dedi. Rektör Uzun, akreditasyon çalışmalarının önemine vurgu yaparak tüm bölümlerden gerekli hazırlıkları yapmalarını istedi.

  • Ormancılık Haftası kapsamında "Türkiye’de Ormancılık Paneli" gerçekleştirildi.

  • Sayın ÇELİKGÜR, Sayın FIRAT ve temsil ettikleri Husqvarna Türkiye Firmasından Orman Mühendisliği Bölümüne destek.

  • Orman Mühendisliği Anabilim Dalı ve Bölüm Başkanlığına Atama

  • MEZUNİYET' 18

  • ORMAN FAKÜLTESİ AKADEMİK KURUL TOPLANTISI

  • Öğrencilerimize Oryantasyon Eğitimi

  • Orman Fakültesi Programlarını Tercih Edecek Öğrencilere “YÖK BURSU“ Müjdesi!

Orman Fakültesi